Anyanyelvünk évszázadai 3.

Az ELTE Magyar Nyelvtörténeti, Szociolingvisztikai, Dialektológiai Tanszéke, a tanszék diákműhelyei, valamint a Benkő Loránd Nyelvtörténeti Műhely „Anyanyelvünk évszázadai 3.” címen nyelvtörténeti hallgatói konferenciát rendez.

A konferencián a magyarországi és a határon túli egyetemek és főiskolák BA-s, MA-s és osztatlan képzésben részt vevő hallgatói tartanak előadást a magyar nyelv történetéhez kapcsolódó tudományos témákban. Konferenciánk immár hagyományt folytat, folytatása a 2014-ben elindult, sikeres kezdeményezésnek. Akik 2016-ban elfogadták meghívásunkat: a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint az Ungvári Nemzeti Egyetem, és természetesen a házigazda budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatói.

A konferencia időpontja: 2016. június 10.

A konferencia helye: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, földszint, kari tanácsterem.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Programfüzet

Plakát